Kam smo vandrali drugošolci – program Jaz pa pojdem …

l

7. junija, 2024

V letošnjem šolskem letu smo se najprej odpravili na Šmarjetno – ob soncu gor, ob luni dol. Ogledali smo si pokrajino iz ptičje perspektive in našli tudi domači kraj.

V decembru smo si peš ogledali praznični Kranj. Z lučkami smo izpred OŠ Naklo vzeli pot pod noge in v dobri uri dosegli cilj. Okrepčali smo se v gostilni Mayer, se zavrteli na melodije Dixiband-a in zaključili s pesmijo Lahko noč, otroci, ki so jo posvetili prav nam.

Sredi maja smo se odpravili v Tamar, kjer smo prespali v prijetni koči. V petek po pouku smo se z avtobusom odpeljali proti Planici, kjer smo si ogledali Nordijski center, skakalnice in razstavo pokalov Petra Prevca. V spremstvu gorskega reševalca Mihe Rožiča smo srečno prispeli v Dom v Tamarju. Imeli smo zabavni večer, kot se za prave planince tudi spodobi. Naslednji dan smo se odpravili do slapa Črne vode in si ogledali redno letno reševalno vajo GRS Rateče. Polni nepozabnih vtisov smo se vrnili v Planico, kjer so nas pričakali starši.

Ob zaključku šolskega leta planiramo pohod na Svetega Petra v še večji zasedbi – skupaj z družinami naših pohodnikov.

Jaz pa pojdem … nam je dal veliko dobrih izkušenj in prijetnih trenutkov. Oglejte si jih v treh galerijah.

učiteljici Nataša in Maja

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost