Srečanje osnovnošolskih ansamblov Slovenije »ŠANS 2024« v Lendavi

l

27. maja, 2024

V petek, 24. 5. 2024 je Dvojezična osnovna šola Lendava gostila Srečanje osnovnošolskih ansamblov Slovenije »ŠANS 2024«. Mlade glasbenike in zbrane goste sta uvodoma pozdravila ravnateljica DOŠ Lendava Judit Vida Törnár in podžupan Občine Lendava Andrej Matjašec. Podžupan je vsem gostujočim ansamblom izrekel prisrčno dobrodošlico in nastopajočim zaželel uspešen nastop, poln energije in veselja, ter poudaril, da glasba povezuje in bogati na različne načine. Srečanje je ponudilo priložnost za predstavitev glasbenih spretnosti, spoznavanje novih prijateljev, izmenjavo izkušenj in ustvarjanje nepozabnih spominov. Na dogodku se je predstavilo 10 osnovnošolskih glasbenih zasedb, približno 70 mladih glasbenikov, ki so s svojimi nastopi navdušili občinstvo. Posebni gost srečanja je bil raper Leopold I iz Gornje Radgone, ki je skupaj z učiteljema Blažem Preglauom in Tomijem Došnom sestavljal strokovno žirijo. Srečanje ni bilo tekmovalne narave; komisija je podala konstruktivne in vzpodbudne komentarje. Ansambel Godzilla je izstopal s svojim nastopom, ki je navdušil tako komisijo kot občinstvo. Starši in obiskovalci so izrazili ganjenost in ponos, mnogi so se po prireditvi želeli fotografirati s člani benda in prosili za njihove nalepke. Članica banda Godzila je tudi učenka OŠ Naklo Katjuša Zupin Muzik (bas kitara). Prireditev je bila tudi priložnost za prvi intervju Godzille za televizijo. ŠANS 2024 je bila odlično organizirana prireditev, ki je ponudila možnosti za glasbeni in osebnostni razvoj ter izkušnjo prekmurskega gostoljubja. Organizatorji in pobudnik srečanja Damir Soldat, ki že vrsto let koordinira šolski ansambel na Dvojezični osnovni šoli Lendava, so zaslužni za uspešno izvedbo dogodka.

Matjaž Z. Muzik

Video povzetek:

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost