Literarna ekskurzija osmošolcev

l

14. maja, 2024

V torek, 7. 5. 2024, smo se učenci osmih razredov odpravili na ekskurzijo na Dolenjsko.

Ob 7.30 smo se z avtobusne postaje v Naklem odpravili po avtocesti do Ljubljane, kjer smo obvoznico zapustili na izvozu za Kočevje. Pot smo nadaljevali do našega prvega postanka Rašice, rojstnega kraja Primoža Trubarja, kjer smo si ogledali Trubarjevo domačijo.

Pot smo nadaljevali po robu Suhe krajine proti samostanu Stična in se vmes ustavili še pri izviru reke Krke ter si ogledali kraški izvir reke. 

V cistercijanskem samostanu smo se poučili o življenju menihov ter o bontonu v verskih ustanovah. Nazadnje smo se odpravili do Vrhnike, kjer smo poslušali o življenju in težavah slovenskega največjega pisatelja Ivana Cankarja. Pred dežjem smo se skrili v bližnjo kavarno in se posladkali s sladoledom.

Besedilo: Nina Jarc, 8. c

Fotografije: Ana Kralj, 8. c 

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost