S festivalom zaključili gledališko sezono

10. aprila, 2024

Številčna šolska gledališka skupina je do začetka prihodnjega šolskega leta pospravila gledališke rekvizite.

Za nami je izjemno pestra gledališka sezona – postavili smo dve gledališki predstavi: za najmlajše Od kod si, kruhek in za starejše gledalce kolaž dramskih prizorov 20. in 21. stoletje. V šoli in kraju sta bili predstavi toplo sprejeti.

Kar 50 soustvarjalcev iz 5.-8. razreda je izvedlo čez 20 ponovitev predstav, zadnje tudi na državni ravni. Predstavili so se namreč na 21. gledališkem festivalu Sanje v organizaciji Pionirskega doma Ljubljana. Predstava 20. in 21. stoletje pa je bila uvrščena tudi na regijsko srečanje gledaliških skupin.

Gledališko sezono smo sklenili s prijetnim druženjem ob picah – za slastno pogostitev se lepo zahvaljujemo Občini Naklo, ki je na ta način izkazala hvaležnost za nastope ob obisku Miklavža.

Mentorice vsem sodelujočim čestitamo za dosledno opravljanje vseh zadolžitev, povezanih z gledališkimi nastopi. Cenimo vaš vložen čas, veselje in trud. Rade smo se družile z vami na odrskih deskah 🙂

Jana Lamberšek Starbek, mag. Tatjana Lotrič Komac, Maja Ovsenik, Jasna Zupan, Tina Žagar Pernar