Sladka nemščina

l

24. marca, 2024

Učenci, ki obiskujemo neobvezni in obvezni izbirni predmet nemščina, smo se 23.3. 2024, odpravili v čokoladnico Zotter, ki se nahaja v bližini mesta Graz, na štajerskih gričih. Ogled tovarne se je začel  pokušino kakavovih zrn iz različnih držav. Zrna so bila grenka, ampak skoraj večino učencev je zanimal okus. Čakal nas je še del s čokoladami in toplimi napitki. Po sladkem ogledu tovarne nas je čakala trgovina s izdelki. Za konec smo prosti čas izkoristili zunaj. Ogledali smo si živalski vrt in obiskali različna igrala. Poskusili smo tudi vožnjo po toboganu. Za konec smo se sprehodili mimo pokopališča čokolad. Pot nazaj je bila prijetna. Ker smo bili učenci zelo pridni, smo se ustavili v McDonald’su. Po hitrem počitku smo se odpravili proti šoli. Na poti nas je ujela nevihta in na avtobusni postaji pri šoli smo bili vsi premočeni. Ogled je bil enkraten in učenci se bomo drugo leto zagotovo spet prijavili na nemščino. Pohvala gre tudi učiteljicam, ki so se izredno potrudile za izlet.

Besedilo in fotografije: Ajda Rapić 6.a, Vesna Kosem 6.c

Zadnja obvestila:

Zbiralna akcija papirja

Zbiralna akcija papirja

V torek, 14. 5. 2024, smo v okviru tehniškega dneva organizirali zbiralno akcijo odpadnega...

Dostopnost