Spoznavamo poklice: farmacevt

l

10. marca, 2024

V petek, 1. 3. 2024, smo drugošolci centralne šole spoznavali poklic farmacevta. Obiskala nas je Nežina mamica Tadeja, ki vodi lekarno v Stražišču. Izvedeli smo, kaj vse zna farmacevt, kakšno je njegovo delo v lekarni ter kakšno šolanje je potrebno, če želimo postati farmacevti…

Najbolj zanimivo pa je bilo, ko smo po skupinah zmešali kremo za roke. Najprej smo dobro premešali mazilno podlago, nato pa dodali olivno olje ter bio eterično limonino olje. Seveda smo morali skriti svoje lase za posebno mrežico, da ne bi kakšen las pristal v kremi. Na koncu smo kremico spravili v lončke, ki jih sedaj pridno praznimo, naše roke pa so nam hvaležne za hranilne sestavine in res lepo dišijo.

Hvala gospe Tadeji za obisk in prijaznost, še posebej pa za ves material in odlično vodenje pri izdelavi dišečih kremic.

Zadnja obvestila:

Zbiralna akcija papirja

Zbiralna akcija papirja

V torek, 14. 5. 2024, smo v okviru tehniškega dneva organizirali zbiralno akcijo odpadnega...

Dostopnost