Kdo je razbil vrč?

27. februarja, 2024

Učenci osmih in devetih razredov smo se v ponedeljek, 26. 2. 2024, odpravili v Ljubljano obiskat Hišo Evropske unije, semeniško knjižnico in SNG Drama.
V Hiši Evropske unije smo imeli krajše predavanje o nastanku, pomenu EU in njeni vlogi na naše vsakdanje življenje.
V multimedijskem centru Hiše EU smo rešili učni list na temo Slovenije in republike/politike.

Osmošolci smo najprej zavili v Semeniško knjižnico, ki je ena najbolje ohranjenih baročnih knjižnic v Evropi. Vodička nam je poleg izjemno starih knjig predstavila še likovno opremo prostora, stare globuse in latinske napise.
V SNG Drama smo si ogledali predstavo Razbiti vrč. Trajala je 2 uri, uprizorjeno je bilo dogajanje na
sodišču, kjer so ugotavljali, kdo je razbil vrč.

Besedilo: Lucija Izabela Šolar, 9. a

Fotografije: Lucija Izabela Šolar, 9. a, Neža Zupan, 8. b., in Aleksej Arsovski, 8. c