Tekmovali smo na državnem Tekmovanju iz kemijskega poskusa za osnovnošolce

l

17. decembra, 2023

Ali veste, zakaj kostanj letos ni bil sladek? Odgovor poznajo Vivi Lan, Sara Tanšek, Maša Hažić in Nika Klančar iz 8. b, ki so za letošnje Tekmovanje iz kemijskega poskusa pripravile poskus »Je zmrznjeno res slajše?«. Katjuša Zupin Muzik, Neža Zupan in Eva Vrtač 8.b pa so ob pripravi poskusa »Je možno nadomestiti plastiko?« postale prave mojstrice v pripravi bioplastike. Tekmovanje poteka v dveh stopnjah. Na prvi si je komisija ogleda posnetke poskusov, dodelila bronasta priznanja in naredila izbor poskusov, ki so jih učenci na državnem tekmovanju predstavili v živo. Naši skupini sta se zelo dobro odrezali. Katjuša, Neža in Eva so osvojile bronasto priznanje, Vivi, Sara, Maša in Nika pa so se uvrstile na državno raven in tam dosegle srebrno priznanje.

Čestitamo

Mentorici Danica Mati Djuraki in Špela Eržen

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost