Izlet v Postojnsko jamo

l

3. novembra, 2023

V četrtek, 19. 10. 2023, smo se s petimi razredi odpravili na izlet v Postojnsko jamo.

Zbrali smo se ob 7.20 in se z avtobusom odpeljali v Postojno. Do tja smo se vozili eno uro. Ko smo prispeli pred Postojnsko jamo, smo se najprej okrepčali v restavraciji. Nato nas je vodička odpeljala na ogled razstave Expo jama Kras. Tam smo si ogledali kratek film, kamenine, ki se nahajajo v Sloveniji in nastanek kraških pojavov. Po ogledu razstave, smo se z vodičko odpravili v vivarij, kjer smo si ogledali jamske hroščke, pajke in ostale živali. Največja zvezda med prebivalci jame pa je bila človeška ribica. Nato smo se z vlakcem odpeljali globoko v jamo. Od tam smo peš odšli preko Velike gore, ruskega mosta, Špagetne dvorane na ogled različnih vrst kapnikov, zaves, ponvic. Pot je vodila tudi mimo Briljanta, ki je simbol jame. Nazadnje smo še enkrat v akvariju poiskali človeško ribico.

Tudi iz jame smo se pripeljali z vlakcem.

Dan je bil vsem zelo všeč. Najbolj nam je bila všeč vožnja z vlakcem in ogled kapnikov. Izlet je bil zelo poučen.

Napisali: Zala, Ana in Aleksandar

Zadnja obvestila:

Kulturni dan v Tržiču

Kulturni dan v Tržiču

V sredo, 12. 6. 2024, smo imeli učenci 4. razredov kulturni dan. Odpravili smo se v Tržič, kjer...

Bistra nas je očarala

Bistra nas je očarala

Četrtek, 6. junij 2024, je bil za osmošolce povsem tehničen dan. Podali smo se v muzej Bistra,...

Naravoslovni dan – lovec

Naravoslovni dan – lovec

Učenci prvih razredov podružničnih šol smo se v okviru naravoslovnega dne odpravili do turistične...

Dostopnost