Energija in tokovi

6. oktobra, 2023

V četrtek, 5. 10., smo učenci 6. c-razreda imeli naravoslovni dan z naslovom Energija in tokovi.

Dan se je začel v učilnici gospodinjstva, kjer smo se naučili, kaj je energija in kateri so njeni viri. Naredili smo tudi poskus s
kamenčki.

Sledila je učna ura toplotnih tokov. Naredili smo poskus s toplo in mrzlo vodo, kjer smo izvedli tudi meritev temperature.

Tretjo uro je bila na vrsti sončna energija in vodni tokovi. Izvedli smo tudi poskus, kjer smo ugotavljali odvisnost vodnega toka od višinske razlike med dvema točkama.

Potem smo spoznali učiteljico kemije in pri njej izvedli poskus z elektriko. Naučili smo se več o delovanju elektrarn, kaj jih poganja in od kod dobijo energijo.

Pri zadnji uri smo ponovili o obnovljivih in neobnovljivih virih energije ter spoznali še več podrobnosti.

Ta dan smo se naučili veliko novega in se že veselimo naslednjega dneva dejavnosti!

Besedilo: Vesna Kosem, 6. c

Fotografije: Jerca Kobe, 6. c