Devetošolci smo pri angleščini ustvarjali v Canvi

l

25. septembra, 2023

Učenci devetih razredov (4. in 5. skupina) smo pri pouku angleščine izdelali predstavitve znanih oseb. Vsak si je izbral eno znano osebo, na primer športnika, glasbenika, igralca ali druge znane osebe. Predstavitve smo izdelali v računalniškem programu Canva. Najprej smo si doma ustvarili profil, potem pa nam je v šoli učiteljica pokazala osnove programa. Izbrali smo si predlogo, ki nam je bila najbolj všeč in začeli ustvarjat. Na prvo stran smo nalepili sliko znane osebe in izpisali osnovne podatke, kot so starost, kje živi, datum rojstva in nagrade ali uspehi. Na drugo stran smo napisali krajši življenjepis, dolg do 150 besed in nato predstavitev uredili. Za to delo smo porabili dve šolski uri. Doma smo predstavitev še enkrat pregledali in jo v Canvi delili z učiteljico. Pri naslednji uri angleščine smo vse predstavitve pregledali na interaktivnem zaslonu in skupaj popravili napake. Učenci smo izbrali nekaj najboljših iz vsake skupine, ki si jih lahko ogledate na naši šolski spletni strani. Pri delu smo se zabavali in izvedeli veliko zanimivosti o znanih osebah, za katere pred tem nismo vedeli.

Andraž Novinc, 9.a

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost