Drugošolci v živalskem vrtu

12. septembra, 2023

V sredo, 6. 9. 2023, smo drugošolci lep sončen dan izkoristili za obisk živalskega vrta.

Ogled smo pričeli pri sajmirih – opicah, ki so nas spomnile na Pikinega Ficka. Malo dlje smo se zadržali tudi pri šimpanzih in iz njihovega vedenja skušali razbrati, kako se počutijo. Pozdravili smo medveda, volkove, opazovali tigra in leoparda pri počitku… Slonica Ganga nas je zabavala z dvigovanjem drevesnega debla, njeno pozornost pa smo skušalil pridobiti s petjem pesmice En mali slonček.

Malicali smo ob igralih sredi živalskega vrta, po malici so učenci pokukali še v hiško inkubator in opazovali žirafi.

Po malici smo z navdušenjem opazovali hranjenje morskih levov, nato smo se sprehodili mimo surikat, pelikanov, kengurujev in v mini živalskem vrtu božali vietnamske prašičke in kozice.

Za konec smo še nekaj minut preživeli v hiši s terariji in na igralih ter se za zaključek posladkali s sladoledom. Zadovoljni in prijetno utrujeni smo se z avtobusom vrnili domov.