Petošolci po sledeh antične Emone

l

17. maja, 2023

V petek, 12. 5., smo se učenci 5. razreda odpeljali v Ljubljano, kjer smo v Mestnem muzeju spoznavali življenje Rimljanov in antično Emono.

Razdelili smo se v dve skupini. Prva si je v muzeju ogledala maketo Emone, spoznavala njihov način prehranjevanja, oblačenja, rimska mesta na našem ozemlju, odigrala igro vlog in se preizkusila v kvizu.

Druga skupina se je pod vodstvom vodičke odpravila po Ljubljani, kjer smo si ogledali ostanke ceste, ki je vodila v mesto, ostanke rimske hiše-domusa , obzidje, krstilnico, mozaike in še marsikaj zanimivega. Stali smo tudi na mestu, kjer je bil forum in videli kip Emonca na Kongresnem trgu.

Po malici sta se skupini zamenjali.

Kljub dežju smo preživeli zanimivo dopoldne in se polni lepih vtisov odpravili domov.

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost