Vandranje po Salzburgu

l

26. marca, 2023

Sobota, 25. marec 2023, je bila za sedmošolce, ki obiskujemo izbirni predmet nemščina, rezervirana za ekskurzijo v Salzburg. Dan smo pričeli ob zgodnjih urah, kajti odhod smo imeli že ob 6h. Na poti smo se ustavili, da so se nam pridružili učenci z OŠ Križe. Pot smo nadaljevali do prvega postanka, kjer smo si vzeli čas za zajtrk. Nato smo nadaljevali z vožnjo in približno po eni uri smo končno prispeli v Salzburg. Najprej smo se sprehodili po mestu  in si ogledali nekaj znamenitosti: „avtopralnica“ za konje, obiskali smo katedralo, pokopališče sv. Petra, kjer so pokopani tudi Mozartovi starši, festivalne dvorane, ki so bile včasih konjski hlevi. Prišli smo do muzeja Hiše narave, ki ima veliko različnih tematskih prostorov  (akvarij, vesolje, Antarktika, človeško telo, eksperimentiranje…). Po raziskovanju in eksperimentiranju v Hiši narave smo se sprehodili do Mozartove rojstne hiše. Mozartova hiša stoji na ulici, s številnimi trgovinami in restavracijami, ki so označene s cehovskimi izveski. Ulica se imenuje Getreidegasse – Žitna ulica. Po ogledu zanimivosti smo imeli prosti čas, ki smo ga porabili za nakupovanje spominkov, samostojno spoznavanje mesta ali za kakšen prigrizek. Po prostem času smo šli čez reko Salzach do dvorca Mirabell, kar pomeni “dober pogled” in res smo imeli krasen razgled na park in na grad ter trdnjavo Hohensalzburg, ki se dviga nad mestom. Bližal se je čas odhoda, zato smo se odpravili proti avtobus, ki nas je odpeljal nazaj domov. Na avtobusu smo lahko gledali film Moje pesmi, moje sanje, ki je bil posnet prav v Salzburgu. Dan je bil poln novih doživetij in spoznanj.

Lina Rakovec, Tija Grašič

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Petošolci nazaj v Emono

Petošolci nazaj v Emono

V letošnjem šolskem letu smo se petošolci veliko naučili o Rimljanih. Pri pouku smo izvedeli...

Dostopnost