Dr. France Prešeren in romantika – 3. p

l

3. februarja, 2023

Teden smo posvetili kulturi, našemu največjemu slovenskemu pesniku dr. Francetu Prešernu in obdobju v katerem je ustvarjal. Naslikali smo njegove portrete, brali njegove pesmi, spoznavali njegovo življenje, se oblekli v oblačila značilna za romantiko in mlajšim učencem recitirali različne pesmi pod lipo pri Taborski cerkvi. Veliko smo se pogovarjali o kulturi, branju in pisanju kot pomembnih dejavnikih za razvoj in obstoj družbe. Teden smo zaključili s kulturnim dnem, ki smo ga preživeli v Vrbi in Žirovnici.

Mateja Jarc

Zadnja obvestila:

Tehniški dan Elektrika

Tehniški dan Elektrika

V četrtek, 16. 3. 2023, smo imeli tehniški dan. Na začetku smo reševali uganke o elektriki. Ko smo...

V Salzburg z nemščino

V Salzburg z nemščino

V soboto, 18. 3. 2023 smo se učenci 6. razreda, ki obiskujemo izbirni predmet nemščina, odpravili...

Kamišibaj na obisku

Kamišibaj na obisku

V četrtek, 23. 2., smo imeli učenci od 1. do 3. razreda kulturni dan Kamišibaj. Izvedeli smo, kaj...

Dostopnost