Dr. France Prešeren in romantika – 3. p

l

3. februarja, 2023

Teden smo posvetili kulturi, našemu največjemu slovenskemu pesniku dr. Francetu Prešernu in obdobju v katerem je ustvarjal. Naslikali smo njegove portrete, brali njegove pesmi, spoznavali njegovo življenje, se oblekli v oblačila značilna za romantiko in mlajšim učencem recitirali različne pesmi pod lipo pri Taborski cerkvi. Veliko smo se pogovarjali o kulturi, branju in pisanju kot pomembnih dejavnikih za razvoj in obstoj družbe. Teden smo zaključili s kulturnim dnem, ki smo ga preživeli v Vrbi in Žirovnici.

Mateja Jarc

Zadnja obvestila:

Kulturni dan v Tržiču

Kulturni dan v Tržiču

V sredo, 12. 6. 2024, smo imeli učenci 4. razredov kulturni dan. Odpravili smo se v Tržič, kjer...

Bistra nas je očarala

Bistra nas je očarala

Četrtek, 6. junij 2024, je bil za osmošolce povsem tehničen dan. Podali smo se v muzej Bistra,...

Naravoslovni dan – lovec

Naravoslovni dan – lovec

Učenci prvih razredov podružničnih šol smo se v okviru naravoslovnega dne odpravili do turistične...

Dostopnost