Razstava Življenje v nemških koncentracijskih taboriščih

l

17. januarja, 2023

V ponedeljek, 16. 1. 2023, je na našo šolo prišla potujoča razstava Življenje v nemških koncentracijskih taboriščih, ki so jo pripravili v Muzeju novejše zgodovine Slovenije.

12 učencev 9. razredov smo se pripravili na vodenje te razstave, zato smo najprej imeli izobraževanje z gospema Moniko Kokalj Kočevar in Natašo Robežnik. Sprehodili smo se med razstavnimi panoji, pri katerih sta nam mentorici predstavili vsebino panojev. Po podani razlagi smo se preselili v učilnico, kjer smo si pogledali posnetek še živečega, preživelega taboriščnika, ki je bil v kar 6 različnih koncentracijskih taboriščih, Dušana Štefančiča.

Ob zaključku izobraževanja smo se tudi sami poskusili v vodenju razstave.

5. šolsko uro pa je sledilo odprtje razstave, pri katerem smo sodelovali tudi mi sami, z nemo igro, prizorom, kako so odvedli ljudi v koncentracijsko taborišče. Po našem nastopu je sledil še uvodni nagovor gospe Monike Kokalj, s čimer se je razstava tudi uradno odprla.

Razstavo si lahko do petka, 3. 2. 2023, ogledate v jedilnici OŠ Naklo.   

Urša Jelenc

Zadnja obvestila:

Petošolci nazaj v Emono

Petošolci nazaj v Emono

V letošnjem šolskem letu smo se petošolci veliko naučili o Rimljanih. Pri pouku smo izvedeli...

Kulturni dan v Tržiču

Kulturni dan v Tržiču

V sredo, 12. 6. 2024, smo imeli učenci 4. razredov kulturni dan. Odpravili smo se v Tržič, kjer...

Dostopnost