Zlato priznanje starejše otroške folklorne skupine Podkuca

l

13. junija, 2022

V soboto, 11. junija, smo se folklorniki starejše otroške folklorne skupine Podkuca odpravili v Majšperk na državno srečanje otroških folklornih skupin. Iz Naklega smo se odpravili malce čez osmo. Po generalki smo se oblekli in sfrizirali, nato pa se polni navdušenja podali na oder in odplesali svojo letošnjo novo odrsko postavitev z naslovom Ljudski plesi so še “in” ter si priplesali zlato priznanje. Koraki so bili usklajeni, kostumi urejeni in glasba vrhunska. Pohvalili so naš uvodni posnetek, s katerim smo ponosno predstavili od kod prihajamo. Nastop na državnem srečanju je resna zadeva in smo se zelo potrudili, da smo naredili čim boljši celotni vtis.  Glede na aplavze ob naši zaključni koračnici, nam je zagotovo uspelo, saj nam je štajerska publika ploskala celo bolj kot domači skupini. Po koncertu smo se podružili s svojimi vrstniki iz drugih folklornih skupin iz Slovenije, nato pa se veseli, a malce utrujeni odpravili domov. 
(zapisale Lara, Eva in Laura)

Zadnja obvestila:

Od kviza do plakata

Od kviza do plakata

Za nami je že sedma delavnica za krepitev digitalnih kompetenc. Do sedaj smo se naučili veliko o...

Dan Zemlje malo drugače

Dan Zemlje malo drugače

Danes, na dan Zemlje, je bila ura angleščine drugo in tretjo šolsko uro obarvana drugače. Obiskala...

Dostopnost