Zakaj si pa ti tako žalosten/a?

l

7. septembra, 2021

Povsem normalno je, da se kdaj počutimo žalostno, brez motivacije in imamo občutek, da je vse narobe. Vendar ti občutki po navadi hitro minejo in kmalu se počutimo bolje. Če pa opazimo, da težave trajajo dlje časa, moramo vedeti, da to ni normalno stanje. Če so naši občutki žalosti, tesnobe in pomanjkanja energije dolgotrajni in zelo močni, lahko govorimo o depresiji, ki je duševna motnja, s katero se sreča veliko ljudi. Ker je odraščanje polno novosti in izzivov, ni prav nič presenetljivega, da se lahko prav v tem obdobju depresija pojavi prvič. Dobro je, da v takem položaju veš, kako pomagati sam/a sebi ali drugemu in kam se obrniti po pomoč.

V prilogi objavljamo prispevek Zakaj si pa ti tako žalosten/a, objavljen v PIL-u, k branju katerega vabimo učence tretje triade.

V prilogi najdete tudi NIJZ-jeve smernice za starše, kako pomagati svojim otrokom in mladostnikom, da zmanjšamo tveganje za razvoj depresije in anksioznih motenj. 

Ostali prispevki:

Dostopnost