Priznanje Blaža Kumerdeja

Za izjemne dosežke pri razvoju in uvajanju novosti v vzgojno-izobraževalno prakso v zadnjih treh letih je malo pred kulturnim praznikom Osnovna šola Naklo prejela Kumerdejevo priznanje. Priznanje podeljuje Zavod RS za šolstvo in predstavlja eno najvišjih priznanj na področju šolstva. V imenu vseh zaposlenih ga je pred slovenskim kulturnim praznikom sprejel ravnatelj Milan Bohinec, ki je posebej izpostavil pomen in lepoto vzgojiteljskega in učiteljskega poklica ter delo celotnega zavoda. Poudaril je, da je Osnovna šola Naklo v 20 letih tako v strokovni kot širši javnosti ustvarila ugled kakovostne šole.

Po uradni podelitvi priznanj so v Knjižnici Antona Tomaža Linharta Radovljica oz. njeni enoti Knjižnici Blaža Kumerdeja Bled v četrtek, 9. februarja 2017, odprli razstavo Priznanja Blaža Kumerdeja za šolsko leto 2016. Na razstavi, ki je bila na ogled do konca februarja, se je kot nagrajenka predstavila tudi Osnovna šola Naklo. V kulturnem programu, ki so ga pripravili učenci Osnovne šole prof. dr. Josipa Plemlja Bled, so predstavili vse nagrajence in jim še enkrat čestitali.Na prejeto Kumerdejevo priznanje smo zelo ponosni, saj nam pomeni veliko nagrado, je dokaz uspešnega dela in plod prizadevanj za prenos sodobnih pedagoških praks v redno delo, hkrati pa nam daje nov elan za delo v prihodnje.

Dostopnost