Na kmetiji pri Manci

l

16. novembra, 2023

Učenci 2. a- in 2. b-razreda smo se v četrtek, 9. 11. 2023, odpravili na prav poseben obisk – na kmetijo k učenki Manci. Pričakali so nas mladi mucki, ki so se radi pockrljali v naših naročjih. Vsi bi jih z veseljem vzeli domov, a imajo na kmetiji posebno nalogo – lovijo miške in s tem skrbijo, da se ne razmnožijo preveč.

Starša sta nam razkazala celo kmetijo. Predstavila sta nam različne stroje in orodja, o katerih smo se ravno učili pri spoznavanju okolja. Imajo jih veliko in z njimi obdelujejo njive in vrt. V hlevu pa smo pozdravili krave, bike in teličke.

Medtem, ko so otroci lovili mucke, je Mančina mamica za nas pripravila pravo pojedino: slastno potico in marmorni kolač iz domačih sestavin, zraven pa kozarček svežega mleka. Kljub temu, da smo bili ravno po malici, se takim dobrotam nismo mogli upreti. Manci in njeni družini se najlepše zahvaljujemo za povabilo in jim želimo uspešno kmetovanje.

Zadnja obvestila:

Petošolci nazaj v Emono

Petošolci nazaj v Emono

V letošnjem šolskem letu smo se petošolci veliko naučili o Rimljanih. Pri pouku smo izvedeli...

Kulturni dan v Tržiču

Kulturni dan v Tržiču

V sredo, 12. 6. 2024, smo imeli učenci 4. razredov kulturni dan. Odpravili smo se v Tržič, kjer...

Dostopnost