Izlet v Postojnsko jamo

l

3. novembra, 2023

V četrtek, 19. 10. 2023, smo se s petimi razredi odpravili na izlet v Postojnsko jamo.

Zbrali smo se ob 7.20 in se z avtobusom odpeljali v Postojno. Do tja smo se vozili eno uro. Ko smo prispeli pred Postojnsko jamo, smo se najprej okrepčali v restavraciji. Nato nas je vodička odpeljala na ogled razstave Expo jama Kras. Tam smo si ogledali kratek film, kamenine, ki se nahajajo v Sloveniji in nastanek kraških pojavov. Po ogledu razstave, smo se z vodičko odpravili v vivarij, kjer smo si ogledali jamske hroščke, pajke in ostale živali. Največja zvezda med prebivalci jame pa je bila človeška ribica. Nato smo se z vlakcem odpeljali globoko v jamo. Od tam smo peš odšli preko Velike gore, ruskega mosta, Špagetne dvorane na ogled različnih vrst kapnikov, zaves, ponvic. Pot je vodila tudi mimo Briljanta, ki je simbol jame. Nazadnje smo še enkrat v akvariju poiskali človeško ribico.

Tudi iz jame smo se pripeljali z vlakcem.

Dan je bil vsem zelo všeč. Najbolj nam je bila všeč vožnja z vlakcem in ogled kapnikov. Izlet je bil zelo poučen.

Napisali: Zala, Ana in Aleksandar

Zadnja obvestila:

Od kviza do plakata

Od kviza do plakata

Za nami je že sedma delavnica za krepitev digitalnih kompetenc. Do sedaj smo se naučili veliko o...

Dan Zemlje malo drugače

Dan Zemlje malo drugače

Danes, na dan Zemlje, je bila ura angleščine drugo in tretjo šolsko uro obarvana drugače. Obiskala...

Dostopnost