Igrali smo se in jezikali ob evropskem dnevu jezikov

l

27. septembra, 2023

Pregovor pravi: »Več jezikov znaš, več veljaš.«

Na naši šoli se zavedamo, kako pomembno je učenje jezikov, saj nam znanje več jezikov omogoča, da se lažje sporazumevamo, zato smo se tudi letos na šoli pridružili praznovanju evropskega dneva jezikov. Tokrat smo učenje jezikov naredili še zabavnejše, saj smo ga združili z igranjem otroških iger iz kar petih držav in evropski dan jezikov praznovali kar tri dni. S pomočjo iger Zucker und Salz, Katz und Maus, Piastra o bocce in Morra smo v ponedeljek spoznavali nemščino in italijanščino. V torek smo se igrali Ali je kaj trden most, Barvice, Red Light, Green Light in Red Rover in se spomnili otroških iger naši staršev ter spoznali še igrici iz angleško govorečih držav. Danes pa smo odkrivali še ruščino skozi dve igrici, ki nosita ime Камешек (Kamenček) in Маша и Яша (Maša in Jaša). V šolski jedilnici smo izobesili tudi plakate, na katerih so zapisana pravila teh iger za vse, ki bi se jih radi naučili in se igre igrali še kdaj.

Vabimo vas, da se nam tudi naslednje leto pridružite ob praznovanju evropskega dneva jezikov.

Zadnja obvestila:

Dostopnost