“Historia magistra vita est.”

l

7. septembra, 2023

“Zgodovina je učiteljica življenja.”

V šolskem letu 2022/23 smo se šestošolci med uro zgodovine odpravili v knjižnico. Tam sta nam ga. knjižničarka Tadeja in učiteljica zgodovine podrobno razložili, kaj je citat in kako ga pravilno zapišemo. V izbrani literaturi smo potem poiskali primere i njih pravilno zapisali v zvezek. Pri naslednji uri zgodovine pa smo citat lepo prepisali na risalni list. Navodilo je tudi bilo, da moramo prvo črko zapisati kot inicialko. Inicialka je prva črka, ki je poudarjena in lepo okrašena. Za citate smo uporabili tudi vsak svojo posebno pisavo, ki smo si jo sami izmislili. Citate smo to leto razstavili pri glavnem vhodu, v veznem hodniku, kjer si jih lahko ogledate.

Zapisali: Alma Tirović in Vanja Vukelić, 7a

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost