ZAKLJUČEK BRALNE ZNAČKE ŠE ZA PREDMETNO STOPNJO

l

16. junija, 2023

V ponedeljek, 12. 6. 2023, so svojo nagrado za pridno branje prejeli še učenci predmetne stopnje. Obiskal jih je priznani alpinist Andrej Štremfelj, ki je kot prvi Slovenec s svojim prijateljem stopil na najvišji vrh sveta, prav tako pa sta bila z ženo prvi zakonski par na tem veličastnem vrhu – Mount Everestu. Leta 2018 je bil nagrajen z zlatim cepinom – nagrado za življenjsko delo na področju alpinizma.

Učencem je predstavil knjigo Objem na vrhu sveta, v kateri skupaj z ženo opisujeta pot na goro vseh gora, in svoje avtobiografske zapiske v knjigi Kristali sreče. Vsi so ga z zanimanjem poslušali, se čudili njegovim podvigom, na koncu pa veliko spraševali.

Čestitamo vsem bralcem in jih spodbujamo k nadaljnjemu branju.

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost