PO TEDNU MOBILNOSTI NA ČEŠKEM – ERASMUS+ NAVDIH ZA ZELENO EVROPO

2. junija, 2023

Kje ste preživeli ta teden? Na Češkem (v Brnu in na Vysočini).

Top 3 dogodki tega tedna:

• Vida!
  • Papilonia (Hiša metuljev)
  • ZOO

Kaj vas je najbolj navdahnilo? Vida!

Kaj ste si najbolj zapomnili?

• Tri pomembne češke osebe so skladatelj Janaček, filozof in prvi češki predsednik Masaryk, duhovnik in raziskovalec Mendel,
  • pod starim delom mesta Brno so tri etaže kleti,
  • poleg univerze je zapor,
  • sladoledu se po češko reče zmrzlina,
  • grad Špilberk je bil nekoč zapor,
  • na Češkem je enka najboljša ocena,
  • v Brnu je 66 osnovnih šol in 9 univerz,
  • OŠ Armenska je stara 47 let,
  • veliko osnovnih šol ima bazen,
  • vsi učenci OŠ Armenska so doma v blokih in doma nimajo zelenjavnih vrtov,
  • v Brnu veliko gradijo,
  • po Brnu vozijo tramvaji,
  • naučili smo se češke besede za barve, pozdrave, da in ne ter šteti do deset.

Kako bi ocenili ta teden? Enajst učencev “prav dobro”, štirinajst učencev “odlično”.

Kako bi strnili vtise tega tedna?

• Imeli smo se super.
  • To je bil eden izmed najboljših izletov do sedaj.
  • Na Češkem je zelo lepo, le vožnja do tja je dolga.
  • Bilo je lepo, ker smo spoznali veliko novih prijateljev.
  • Hrana je precej drugačna od naše.

3 stvari, ki si jih želite za ta vikend?

• Počitek in dolgo spanje
  • Branje
  • Druženje z domačimi

Za vas poročajo učenci 4. a razreda.