En pesnik je živel, iz Vrbe je bil…

l

5. februarja, 2023

V petek, 3. 2. 2023, smo tretješolci imeli kulturni dan. Posvečen je bil našemu največjemu pesniku Francetu Prešernu. Najprej smo se odpeljali v njegovo rojstno vas. Za začetek smo si ogledali Prešernov spomenik, ki so ga v Vrbo postavili ob dvestoletnici pesnikovega rojstva. Sledil je ogled pesnikove rojstne hiše, v kateri se nahajajo predmeti iz njegovega življenja. Zelo nam je bila zanimiva črna kuhinja, ki se povsem razlikuje od kuhinj v današnjem času. Po ogledu hiše smo se sprehodili skozi vas do vaške lipe ter cerkve svetega Marka.

Nato nas je pot vodila do Čopove hiše v Žirovnici, kjer smo imeli delavnice. Najbolj nas je navdušilo ustvarjanje Prešernovega portreta, kjer smo združili različne materiale.

Preživeli smo čudovit, poučen, ustvarjalen dan.

Zadnja obvestila:

Tehniški dan Elektrika

Tehniški dan Elektrika

V četrtek, 16. 3. 2023, smo imeli tehniški dan. Na začetku smo reševali uganke o elektriki. Ko smo...

V Salzburg z nemščino

V Salzburg z nemščino

V soboto, 18. 3. 2023 smo se učenci 6. razreda, ki obiskujemo izbirni predmet nemščina, odpravili...

Kamišibaj na obisku

Kamišibaj na obisku

V četrtek, 23. 2., smo imeli učenci od 1. do 3. razreda kulturni dan Kamišibaj. Izvedeli smo, kaj...

Dostopnost