Narodna galerija in Figarova svatba

l

19. januarja, 2023

V sredo, 18. 1. 2023, smo se ob 8.00 učenci 7. razredov in učitelji zbrali v jedilnici, kjer smo si najprej razdelili malico, nato pa se odpravili proti Ljubljani. Naprej smo se ustavili v Narodni galeriji, kjer smo si ogledali različne poslikave z antičnimi motivi oz. motivi iz različnih grških ter rimskih zgodbic o bogovih. Po ogledu smo s sošolci tekmovali, kdo si je največ zapomnil. Zmagovalna skupina je dobila vence na glavo, kot so jih v antičnih časih dali zmagovalcem, na npr. olimpijskih igrah. Sledil je kratek počitek in malica. Po malici smo se peš odpravili še v Cankarjev dom. Ogledali smo si muzikal Figarova svatba. V muzikalu je bilo veliko petja, igranja, plesa, vsekakor vloženega veliko truda.

Verjamem, da smo vsi preživeli lep kulturni dan.

Luka Atanasov, 7. a

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost