Z glasbo, plesom in pesmijo v praznične dni

l

18. decembra, 2022

V vrtcu Jelka je že od začetka decembra praznično vzdušje. Tradicionalni prižig lučk je zaradi slabega vremena žal odpadel, a smo ga nadomestili z interno prireditvijo, ko so otroci nastopali otrokom. Poleg pestrih dejavnosti, ki jih za otroke pripravljamo vzgojitelji, so nas obiskali tudi nekateri zunanji izvajalci. Učenki Zala in Ula sta nam dopoldan popestrili z igranjem na prečno flavto in saksofon, tako smo uživali v zimsko-praznični glasbi. Obiskali pa so nas tudi pevci ljudskih pesmi in godci ljudskih viž KD Jerbas, ki so otrokom pripravili zares simpatičen program, v katerega so vključili otroške ljudske pesmi, bibarije in plese. Predstavili so nam inštrumente – diatonično harmoniko in bariton in nanje zagodli, na koncu pa z otroki tudi zapeli in zaplesali. Hvala vsem za prijetne urice.

Pripravila: Saša Meglič

Zadnji dogodki:

Kekčeva dežela

Kekčeva dežela

Z otroki oddelka 4 smo obiskali Kekčevo deželo. Dan je bil enostavno čudovit - sončno vreme,...

Simbioza Giba

Simbioza Giba

Tudi letos smo se pridružili Simbiozi Giba, nacionalnemu projektu na področju gibanja in...

Rožletov tek 2023

Rožletov tek 2023

V četrtek, 18. maja, je potekal tradicionalni Rožletov tek, katerega namen je predvsem gibanje in...

Dostopnost