Devetošolci na glasbeni predstavi in v Evropski hiši

l

27. novembra, 2022

V četrtek, 24. 11. 2022, smo se učenci devetih razredov odpravili v Ljubljano.

Najprej smo se podali v Cankarjev dom, kjer smo si v Štihovi dvorani ogledali predstavo Tesla, ki si jo je zamislil in izvedel Janez Dovč. Skozi predstavo nam je predstavil Nikola Teslo in njegova odkritja. Vse nam je prikazal skozi glasbo in z različnimi glasbili, ki niso tako pogosta. To nam je še bolj pritegnilo pozornost.

Potem smo se odpravili v Hišo Evropske unije, kjer nam je naš voditelj predstavil Evropsko unijo. Da pa smo razmišljali še s svojimi glavami, smo reševali naloge povezane z EU, in tako se je naš kulturni dan zaključil.

Žana Lunar, 9. b, Brina Korenčan, 9. a

Zadnja obvestila:

Hej, Bled, prekrasen si!

Hej, Bled, prekrasen si!

Drugošolci centralne šole smo imeli zaključno ekskurzijo na Bled in v Lesce. V regatnem centru smo...

Dostopnost