Učiteljica Petra Korenjak Marčun prejela zlato priznanje

13. septembra, 2022

Učiteljica Petra Korenjak Marčun se je septembra v Črnomlju udeležila 10. državnega festivala Kamišibaj.

Nanj so Belokranjci povabili 39 kamišibajkarjev iz celotne Slovenije, ki so jih med letom izbrali med več 200 pripovedovalci te japonske tehnike pripovedovanja ob slikah.

Učiteljica za likovno umetnost, Petra Korenjak Marčun, se je predstavila v programu za otroke, in sicer z angleško ljudsko pravljico O starki, ki je požrla muho. Za svoj kamišibaj je prejela zlato priznanje in posebno pohvalo za likovno domiselnost.

Nekaterim učencem prve triade jo je že predstavila v okviru KD spomladi 2022.

Učiteljici Petri Korenjak Marčun iskreno čestitamo za tako uspešno udeležbo in obe nagradi.

Veselimo se novih likovno-pripovedovalskih projektov, ki jih bo še pripravila.

Sankanje v Dupljah

Danes, 26. 1. 2023, so prvošolci, drugošolci in tretješolci cel dan preživeli na snegu. Na bližnjem hribu so uživali v sankanju in ostalih zimskih radostih. Imeli smo se res lepo.

Ksenija Bucalo