Imamo Pr’skirc!

l

19. oktobra, 2021

Pr’skirc je nova skirojnica, za katero so učenci prek šolske skupnosti dali pobudo v lanskem šolskem letu. Šest tisoč evrov vredna naložba, za katero je idejo na natečaju prispeval takrat še sedmošolec Gašper Jošt, je bila uradno odprta v ponedeljek, 9. 10. 2017. Ravnatelj Milan Bohinec je na otvoritvi povedal, da ga zelo veseli prav pobuda učencev in priložnost tako šole, staršev in občine, da jo uresničimo. Večino denarja je prispeval šolski sklad, tisoč evrov pa smo zbrali prek tekme v veleslalomu, ki ga je za občane na Krvavcu organizirala Občina Naklo. Župan Marko Mravlja je izrazil zadovoljstvo nad postavljeno skirojnico, čestital je mlademu arhitektu in otrokom zaželel uspešno uporabo 66 mest za skirce. Kot je dodal voditelj otvoritve, devetošolec Mark Ažman, je pomembno tudi pravilo, da so v skirojnici skiroji in ne kolesa. Vsi učenci, ki so se na dan otvoritve pripeljali v šolo s skirco, so prejeli obešanko. Sto obešank je podarilo podjetje Assa Abloy. 

Fotografije: Dimitrij Banda

O Pr’skirc na Infodromu 
 
Kako so našo skirojnico opazili in predstavili v dnevniku za otroke Infodrom? Vabljeni k ogledu:  http://otroski.rtvslo.si/infodrom/avacc/media/play/id/174499329/section/oddaje

Ostali projekti:

Erasmus+

Erasmus+

  KA2 Potovanje v "Zeleno Evropo"       

Različni smo

Različni smo

Vsi, ki obiskujemo šolo, smo si med seboj različni. Razlikujemo se na...

Dostopnost