pouk

urnik šolske knjižnice

Vpis v srednje šole - stanje prijav - 10. 4. 2018

VPIS V SREDNJE ŠOLE – STANJE PRIJAV

Stanje prijav za vpis v programe nižjega in srednjega poklicnega, srednjega strokovnega oz. tehniškega izobraževanja ter gimnazij si lahko pogledate na oglasni deski poklicne orientacije na šoli in na spletni strani MIZŠ na spodnji povezavi (poiščite povezavo na Stanje prijav na današnji dan):

Učenci lahko najkasneje do 25. 04. 2018 svojo prijavnico za vpis prenesejo iz srednje šole, kjer jo imajo sedaj, na drugo srednjo šolo oz. v drug program, če menijo, da je to za njih ustrezneje in si bodo na ta način zanesljiveje zagotovili vpis v srednjo šolo. Prenešene prijavnice bodo šole sprejemale do navedenega datuma ne glede na število prijav, ki jih že imajo. Kandidatom svetujemo, da se o morebitnem prenosu prijavnice predhodno temeljito posvetujejo predvsem s starši in svetovalnimi delavci. Pri nekaterih razpisanih programih je število mest za novince označeno z '0', to pomeni, da vpisa v program ne bo, ker se je prijavilo premalo kandidatov. Prijavljeni kandidati morajo obvezno prenesti prijavnico za vpis v drug program oziroma na drugo šolo.

V primeru, da je za določen program prijavljenih več kandidatov, kot je razpisanih mest, lahko učenci dobijo informacijo, kje se nahajajo med prijavljenimi kandidati glede na ocene 7. in 8. razreda. Nekatere srednje šole informacijo o številu točk objavijo na spletni strani, nekatere pa je potrebno poklicati po telefonu.

Za dodatne informacije se oglasite tudi v svetovalni službi OŠ Naklo.

Dimitrij Banda

Vsa obvestila ...