dogodki
  Zgodilo se je

Tekmovanja

2. mesto na državnem tekmovanju v ekokvizu - 26. 3. 2019

V petek, 22. 3., je na Osnovni šoli Antona Ingoliča Spodnja Polskava potekalo državno tekmovanje v ekokvizu. Tekmovanja se je udeležilo 12 regijskih zmagovalcev. V ekipi iz naše šole, ki je bila zmagovalna v gorenjski regiji, so sodelovali: Nejc Sušnik, Štefan Jošt in Gal Mihelič. Na tekmovanje je z nami odšlo tudi 10 navijačev, učencev naše šole, ki so naše tekmovalce glasno spodbujali pri odgovarjanju na vprašanja.

Učenci so preizkusili znanje iz treh vsebinskih sklopov (podnebne spremembe, ekosistemi in voda ter energija). Tekmovanje je potekalo najprej pisno, potem pa so se ekipe pomerile ustno v živo na odru, po sistemu hitri prsti. Naša ekipa se je po sistemu izpadanja uspešno prebila iz prvega dela tekmovanja v  polfinale in nato še do finala. Fantje so na koncu osvojili odlično 2. mesto.

Čestitke tekmovalcem.
Mentorica Jasna Omerzu