dogodki
  Zgodilo se je

3. triletje

Koroška - zibelka slovenstva - 24. 5. 2019

Učenci devetih razredov smo se, v torek, 21. 5. 2019, izpred šole z avtobusom odpeljali na zadnjo strokovno ekskurzijo na Koroško. Pripeljali smo se do naše prve točke, ki je bila ogled gradu Ostrovica. Pred  prihodom na grad, smo po poti lahko zagledali tudi 14 lepo ohranjenih obrambnih stolpov, ki so nekoč varovali grad pred prihodom sovražnika. Ogledali smo si tudi grajski muzej, kjer smo tudi veliko novega izvedeli. Naš naslednji cilj je bil ogled vojvodskega prestola na Gosposvetskem polju. Sošolka nam je na kratko predstavila, kaj se je dogajalo na tem polju in čemu služi prestol.  Nato smo se odpravili do cerkve Gospe Svete in izvedeli veliko novega. Naša predzadnja točka, pa je bila ogled knežjega kamna, ki se je nahajal v muzeju v Celovcu. Po ogledu smo imeli možnost, da se tudi sami sprehodimo po mestu ter si vzamemo malo počitka pred prihodom na našo zadnjo točko. V Celovcu smo tudi poiskali znamenitosti mesta, jih poslikali ter kratko predstavili in dali na spletni zemljevid. Naša zadnja ekskurzija se je počasi iztekala ob prihodu na Vrbsko jezero.

Dan smo preživeli lepo in izvedeli smo veliko novega.

Tina Ivanc, 9. a

Galerija slik