dogodki
  Zgodilo se je

3. triletje

Virtualni potep po Sloveniji + V glasbenem gledališču - 18. 6. 2021

V četrtek, 17. 6. 2021, smo imeli osmošolci še zadnji kultutni dan v letošnjem šolskem letu. Zbrali smo se ob 7.30 na igrišcu, kjer sta nam učiteljica Marjeta Šifrer in učitelj Marko Kavčič na kratko predstavila kaj bomo počeli.
Prvo uro smo se z Mitjo Lavtarjem virtualno potepali po Sloveniji. Predstavil nam je svojo avanturo, ko je obiskal vseh 6036 naselij v Sloveniji, zanimiva imena vasi, npr. Žaga, Žejno, Pekel, Morsko, Vino, Župa... ter zanimivosti npr. vas polna palčkov, vas iz steklenic ter naselje, ki ga je pogoltnil velenjski premogovnik. Drugo uro pa nam je predstavil zgodovino Slovenije in pomembne zgodovinske najdbe ter mesta v Sloveniji. Zdaj zagotovo vemo, da se nam ni treba odpraviti v tujino, da bi videli kaj zanimivega, saj je tudi Slovenija polna atrakcij.
Tretjo uro smo si ogledali virtualni koncert, saj si pravega trenutno ne moremo. Prisluhnili smo 6 skladbam ter si zapisali pomembne stvari, ki so nam pomagale pri pisanju glasbene kritike četrto uro.

Tina Meglič, 8. c

Galerija slik