dogodki

urnik šolske knjižnice
  Zgodilo se je

Mali prostovoljci v Domu starejših občanov - 26. 6. 2018

V letošnjem šolskem letu je z Domom starejših občanov Naklo devet učencev drugega in tretjega razreda sodelovalo na poseben način. Prevzeli so vlogo malih prostovoljcev ter z branjem razveseljevali starejše stanovalce. Pripravili so različne pravljice, vezane na določene letne čase ali druge priložnosti. Z velikim veseljem so redno odhajali v Dom starejših občanov, saj so čutili, da s tem naredijo veliko dobrega tako zase kot tudi za druge. Ker so zamenjali svojo vlogo, saj so v tem primeru oni brali starejšim od sebe in jim s tem polepšali urice in dneve, jim branje sploh ni predstavljalo obveznosti.

Naši mali prostovoljci so z veseljem sprejeli tudi vabilo predsednika, g. Boruta Pahorja, na zaključno prireditev Prostovoljec leta 2017, ki je bila 4. junija 2018 v dvorani Grandis v Kongresnem centru Brdo pri Kranju. Med številnimi prijavljenimi prostovoljci so sodelovali kot najmlajši in prejeli priznanje za sodelovanje na natečaju Prostovoljec leta 2017.

Pripravila: Barbara Ušaj

Galerija slik