dogodki

urnik šolske knjižnice
  Zgodilo se je

Kulturni dan: Opera Sneguljčica - 13. 2. 2018

V sredo, 7. 2. 2018, dan pred Slovenskim kulturnim praznikom, smo učenci prvega triletja preživeli v kulturnem vzdušju.

Po proslavi, na kateri so bili učenci prvo šolsko uro, smo se odpravili v Dom Janeza Filipiča. Zasnežene ceste urnim otroškim nogam niso povzročale težav, nasprotno, zelo smo uživali na poti do doma.

Opero za otroke Sneguljčica sta pripravila operna pevca Eva Černe in Klemen Torkar. Najprej sta nas pozdravila zajčka in nas vpeljala v operni svet. Sledila pa je prava glasbena in igralska poslastica: hudobna kraljica, ki je z obrazno mimiko prestrašila, a tudi nasmejala, nežna Sneguljčica, ki si je izbrala palčke kar med občinstvom, upognjena starka z zastrupljenim jabolkom, čudoviti princ, ki je z dolgim in glasnim poljubom prebudil Sneguljčico... Vse prepleteno z lepo glasbo in še lepšim petjem.

Hvala Klemenu in Evi za obisk - zagotovo ju bomo še kdaj povabili.

Pripravila: Maja Ovsenik
Foto: Karla Tušek in Maja Ovsenik