dogodki

urnik šolske knjižnice
  Zgodilo se je

Prav zares prešeren dan - 9. 2. 2018

V sredo, 7. 2. 2018, smo se učenci in zaposleni OŠ Naklo in obeh podružnic prvo šolsko uro zbrali v telovadnici. S proslavo smo obeležili slovenski kulturni praznik – Prešernov dan. Najprej nam je pevski zbor zapel himno Zdravljico. Sledila je igra o Prešernu, ki jo je spremljal šolski zbor s petjem Prešernovih pesmi. Vse pesmi, razen Zdravljice, smo nagradili z aplavzom. Dogajanje so popestrili tudi folklorniki.

Med glavnim odmorom smo si lahko privoščili kepico poezije, nekaj šestošolcev pa je v podobi dr. Figa oz. dr. Bonbona delilo med učence sladke dobrote.

Spomin na našega izvrstnega pesnika pa je v vsem sijaju zaživel na večerni slavnostni prireditvi, na kateri so učenci pokazali še obsežnejši program kot dopoldne. Zbrane obiskovalce in slavnostnega govorca, župana Marka Mravljo, je navdušila ne le Prešernova poezija, pač pa tudi številni talenti nastopajočih.

Pisan kulturni praznik želimo.

Štefan Jošt, 6. c

Galerija slik