dogodki

urnik šolske knjižnice
  Zgodilo se je

Dődolijada - 10. 9. 2017

Kulinarično tekmovanje v pripravi dödolov in kulinarična razstava domačih jedi v Puconcih

Dödolijada je tradicionalna prireditev, ki se izvaja v občini Puconci v okviru občinskega praznika. V nedeljo, 10. 9. 2017, se je na igrišču pri OŠ Puconci izvajala dödolijada  kot tekmovanje v pripravi dödolov in razstavi kulinaričnih izdelkov. Osnovni namen te prireditve je ohranjanje pristnih domačih jedi, značilnih za območje Prekmurja. Predstavlja tudi nov turistični produkt, ki bogati turistično ponudbo območja. Dödolijada je zelo odmevna širom po Sloveniji in tujini, saj z izrečeno besedo dödoli, turist takoj spozna, da gre za Prekmurje.

Prireditev nudi obiskovalcem, pravo doživetje, ponuja obilo kulinaričnih in kulturnih užitkov. Dödolijada je tekmovalnega značaja, saj se v pripravi, izgledu in okusu dödolov pomerijo ljubitelji kuhanja in amaterji. Nekoč se je kuhalo v kotličku in kurilo z drvmi, zato se s to prireditvijo obujajo spomini na stare čase. Štirje člani FS Podkuca so sodelovali na kulinaričnem tekmovanju in pripravili odlične dödole. Prodali so vseh 20 porcij, v zavidljivem času.  Folklorniki FS Podkuca so prireditev popestrili s svojim 30 minutnim kulturnim programom. Zahvaljujemo se gospodu Košiču za priporočilo naše skupine.

Foto: Žan Eržen

Galerija slik