dogodki
  urnik šolske knjižnice
  Zgodilo se je

Zdrav življenjski slog v PŠ Podbrezje - 19. 11. 2013

V petek,15. novembra, smo imeli naravoslovni dan Zdrav življenjski slog.

Zjutraj smo najprej pričeli s tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Uživali smo v kruhu, domačem mleku, medu, maslu in jabolku. Nato smo razmigali naša telo z vajami iz aerobike in pilatesa.

Najbolj zanimiva je bila predstavitev lokalnih pridelovalcev hrane, ki so se zelo potrudili in nam opisali njihovo delo, pridelke, izdelke, pokušali pa smo tudi različne domače jedi in pijače.
Čebelar g. Janez Markič nam je predstavil delo s čebelami, zdravilnost in uporabnost medu. Posladkali smo se z medenimi piškoti, nekateri učenci pa so lahko oblekli tudi obleko čebelarja.
G. Aleš Jerala prihaja iz kmetije, kjer se ukvarjajo s pridelavo jabolk in ajde. Najedli smo se ajdovih žgancev, različnih sort jabolk, odžejali pa z jabolčnim in bezgovim sokom.
Ga. Rehberger, ki prihaja iz kmetije Šparovc, nam je povedala, da se na njihovi kmetiji ukvarjajo s pridelavo špargljev in krompirja, imajo pa tudi krave za mleko. Zato smo lahko popili domače mleko, pojedli kuhan krompir, na voljo pa so nam bili tudi vloženi in kuhani šparglji.

Naravoslovni dan smo zaključili z izdelavo plakatov o zdravem prehranjevanju in načinu življenja.

Hvala vsem trem gostom, ki so se čudovito predstavili in nas pogostili.

Zapisali: Mateja Jarc in Tanja Kokalj

Foto: Tanja Kokalj