dogodki
  urnik šolske knjižnice
  Zgodilo se je

Živimo zdravo - 15. 11. 2013

Že tretje leto zapored smo na šoli izvedli naravoslovni dan v povezavi s tradicionalnim slovenskim zajtrkom. Letošnji naslov dneva je bil Zdrav življenjski slog. V petek, 15. novembra, smo si tako učenci celotne šole najprej privoščili zdrav zajtrk, nato telovadili in izdelovali plakate.

Z poukom smo pričeli s prvo šolsko uro. Na razredni stopnji so najprej začeli z zajtrkom, na predmetni pa z vadbo. Zadnja triada je prvo uro spoznala, kako delati vaje iz pilatesa in se pošteno namučila. Četudi smo bili utrujeni, smo se ob smehu in glasbi imeli lepo. Ta čas so šestošolci delali vaje iz aerobike. Da bi si povrnili energije, smo imeli zajtrk, ki je vseboval mleko, med, maslo, kruh in domača jabolka, ker kot pravijo, eno jabolko na dan, odžene zdravnika stran. Po zajtrku smo se pogovarjali o pomembnosti zajtrka, športnih aktivnosti in zdravega življenja. Stvari, ki smo jih izvedeli drugo uro, smo uporabili pri izdelavi plakatov, ki smo jih izdelovali peto uro.

Bližala se je tretja ura in obhod po šoli. V šoli so bile namreč postavljene stojnice, kjer so se predstavljale različne kmetije in obrti iz Občine Naklo. Hrano s teh kmetij smo lahko tudi poskusili. Nato smo se pripravili na aerobiko. Četrta ura je bila torej spet športna, a zabavna. Zadnji del naravoslovnega dne smo namenili izdelavi plakatov. Nastali so čudoviti plakati z napotki za zdravo življenje.

Dan je bil zanimiv in zabaven, upajmo le, da se bomo sedaj vsega tega, kar smo slišali, tudi držali.

Marija Soldat in Anamaria Varga Okorn, 9. b

Še nekaj utrinkov z naravoslovnega dne.

Fotografije: Manca Štular, Anamaria Varga Okorn, Marija Soldat

Posnetek s tehničnega dne si lahko pogledate na spletnem naslovu: http://youtu.be/MA2mFeC2xjU

Galerija slik