EKSKURZIJA NA ŠTAJERSKO

l

6. maja, 2022

V sredo, 4. 5. 2022, smo se učenci 7. razredov ob 8. uri odpravili na Štajersko. Najprej smo obiskali Brdo pri Lukovici, rojstno mesto znanega pisatelja Janka Kersnika. Nato smo se odpravili proti Šempetru. Pojedli smo malico in vodički sta nas popeljali po čudovitem muzeju na prostem, kjer smo si ogledali grobnice Rimljanov. Po predavanju smo se z avtobusom odpeljali na Stari grad v Celje, kjer smo v skupinah reševali naloge. Po ogledu gradu smo si privoščili sladoled, nato pa smo se odpravili proti mestu. Tam smo se naprej sprehodili po trgu, nato pa smo si šli ogledat ostanke Celeje. Videli smo, kako so bile v rimskem času zgrajene hiše in ceste. To je bil zadnji postanek na ekskurziji. Čakala nas je še pot domov.


Maša Lotrič in Hana Porenta, 7. b

Zadnja obvestila:

Vse ekipe našle cilj

Vse ekipe našle cilj

... čeprav so se nekateri na poti malce zgubili 🙂 Ekipe, sestavljene iz 6-8 učencev 6.-9. razreda...

Poleg iz knjižnice

Poleg iz knjižnice

Za učence drugega triletja je knjižničarka Tadeja Česen Šink organizirala sobo pobega iz...

Dostopnost