Obisk hiše eksperimentov

l

11. aprila, 2022

V četrtek, 7. aprila, smo se učenci izbirnega predmeta poskusi v kemiji odpravili v Ljubljano – v Hišo eksperimentov. Najprej smo si lahko sami ogledali veliko različnih poskusov, kasneje pa so nam predstavili ti. ”dogodivščino”.

Preizkusili smo se v različnih stvareh. Eden od eksperimentov je bil, da si probal držati ravnotežje čim dalj časa. Tudi če se to sliši čisto preprosto, je bilo kar zahtevno. Najdlje časa smo se zadrževali pri poskusu z milnico, kjer smo probali narediti čim večji milnati balon ter spraviti slednjega čez osebo.

Za ”dogodivščino” so nam pripravili kratko predstavitev o barvah. Med drugimi smo izvedeli zakaj roza barve ni v mavrici in zakaj ta sploh nastane.

Po končanem ogledu smo se z avtobusom odpravili nazaj v Naklo.

Hiša eksperimentov se nam je zdela izredno zanimiva in zagotovo je vsak od nam izvedel nekaj novega.

Zadnja obvestila:

Dostopnost