Mesec kulture v šolski knjižnici in praznovanje 70-letnice knjižne zbirke Sinji galeb

l

17. februarja, 2022

V šolski knjižnici v mesecu februarju praznujemo mesec kulture. Začeli smo z razstavo Prešernovih knjig, nadaljevali s povabilom v knjižnico na proslavi ob slovenskem kulturnem prazniku, pripravili pa smo tudi razstavo ob dnevu zaljubljencev. Glavna aktivnost je bila zbiranje žigov, ki so jih učenci prejeli ob vsaki izposoji. Na kartončku za zbiranje žigov je bil tudi prostor za glasovaje za naj knjigo meseca februarja. Učenci so prejeli dodaten žig, če so v šolo prinesli knjigo iz zbirke Sinji galeb, ki letos praznuje 70-letnico izhajanja. Ker smo se kot šola prijavili na to praznovanje, smo ob tej priložnosti v knjižnici pripravili razstavo knjig. Posebna zahvala vsem učencem, ki so od doma prinesli knjige iz omenjene zbirke. Vse so na razstavi. Kako smo izbrali knjige za vsako črko? Črko smo določili glede na prvo črko priimka avtorja, če pa na določeno črko nismo imeli nobene knjige, smo upoštevali prvo črko naslova. Tako je nastala razstava knjig iz zbirke Sinji galeb od črke A do črke Ž.

Nekaj fotografij si lahko ogledate v spodnji galeriji. Ob vsem tem pa ne smemo pozabiti še na to, da so učenci v tednu pred počitnicami prejeli tudi manjšo nagrado za pridno obiskovanje knjižnice.

Naš kulturni mesec je bil raznolik in zanimiv.

Knjižničarka Tadeja

Zadnja obvestila:

Dostopnost