Fjodor Mihajlovič Dostojevski – 200. obletnica rojstva

l

11. novembra, 2021

»Kdor želi osvojiti svet, mora najprej osvojiti sebe.« (Dostojevski, Besi)

Fjodor Mihajlovič Dostojevski/Фëдор Михайлович Достоевский se je rodil 11. novembra (po ruskem koledarju 30. oktober) 1821 v Moskvi. Po poklicu je bil prevajalec, romanopisec, esejist, pisec kratkih zgodb, novinar, filozof, biograf, pisatelj in publicist. Njegovi bolj znani romani so: Idiot, Besi, Zločin in kazen ter Bratje Karamazovi. Umrl je 9. februarja (28. januar po ruskem koledarju) 1881 v Sankt Peterburgu.

Če pa želite izvedeti še kaj več o Fjodorju Mihajloviču Dostojevskem, si lahko ogledate razstavo pred učilnico zgodovine, ki smo jo pripravili učenci izbirnega predmeta ruščina 3.

Justin Legat, 9. c

Zadnja obvestila:

Dostopnost