Obisk gledališča in muzeja

l

7. novembra, 2021

V petek, 5. 11. 2021, smo se najprej zbrali v jedilnici, vzeli malico in se odpravili na avtobusno postajo, kjer nas je pričakal avtobus. Odpeljali smo se do Lutkovnega gledališča v Ljubljani. Pred predstavo smo se sprehodili še do Robbovega vodnjaka, Prešernovega trga in mostu za zaljubljence ter se okrepčali z malico. V gledališču smo si pogledali predstavo Tajno društvo PGC, sicer zelo znano zgodbo avtorja Antona Ingoliča. Igralci so odlično odigrali, mi, gledalci, pa smo se ob gledanju zelo zabavali. Po koncu predstave smo se peš odpravili v Narodni muzej Slovenije. Tam nas je vodička popeljala po zbirki predmetov iz slovenske zgodovine. S tem smo zaključili naš kulturni dan in se odpeljali nazaj proti šoli. Imeli smo se zelo dobro in se veliko naučili.

Eva Jošt in Zala Škrjanc, 6. a

Zadnja obvestila:

Dostopnost