Shema šolskega sadja in zelenjave v šolskem letu 2014/15

l

21. julija, 2021

Naša šola je bila tudi v tem šolskem letu vključena v izvajanje sheme šolskega sadja. Projekt je ukrep skupne kmetijske politike EU, s katerim želijo doseči večje uživanje sadja in zelenjave pri učencih in s tem vplivati na izboljšanje prehranjevanja v mladostniški dobi. Šola je upravičena do povrnitve stroškov nabave sadja in zelenjave v vrednosti 6 EUR/učenca. Učencem smo razdeljevali sveže sadje in zelenjavo poleg redne šolske prehrane. Razdeljevali smo enkrat tedensko ob sredah preko celega šolskega leta. Letos je bilo skupaj 23 razdelitev. Delili smo: mandarine in jabolka 4-krat, češnje 3-krat, po 2-krat smo delili hruške, grozdje korenje, jagode, nektarine, po 1-krat pa suho sadje in orehe.Učenci razredne stopnje so sadje pojedli v razredu skupaj z učiteljico. Učencem predmetne stopnje pa je bilo sadje na voljo v šolski jedilnici.S shemo šolskega sadja želimo nadaljevati tudi v prihodnjem šolskem letu, saj so nad sadjem učenci navdušeni in ga z veseljem pojedo. Zapisala : Nataša Černilec

Ostali projekti:

Erasmus+

Erasmus+

Potovanje v Zeleno Evropo  je projekt, ki poteka od 1. 9. 2021 do 31. 8. 2022. Njegov namen je...

Različni smo

Različni smo

Vsi, ki obiskujemo šolo, smo si med seboj različni. Razlikujemo se na videz in po značilnostih, ki jih ne...

REACT.EU

REACT.EU

Od februarja 2021 šola sodeluje v projektu React EU. Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport v...

Dostopnost